top of page

DO ZOBACZENIA W SGH

Administrator

Klasy akademickie SGH Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim

rozpoczęły nowy rok akademicki 2022/2023


Przypomnijmy:

- 13 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa ze Szkołą Główną Handlową, w ramach projektu „Klasa akademicka SGH” z 45 szkołami w kraju,

- uroczystość podpisania umowy przez p. dyrektora Marka Chyla odbyła się w Warszawie podczas obchodów 110-lecia istnienia Uczelni,

- celem programu jest współpraca Uczelni z wyróżniającymi się szkołami w Polsce.


3 listopada 2023 r. przedstawiciele Klasy Akademickiej SGH z kl. II TE udali się do Warszawy, na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 dla klas SGH. W auli głównej uczelni powitali nas dr hab. Piotr Wachowiak oraz dr hab. Krzysztof Kozłowski. Prezentacje działań w ramach programu Klasa Akademicka SGH przekazały uczestnikom pani Dorota Popowska - dyrektor Centrum Otwartej Edukacji oraz pani Joanna Kaszewska - koordynator programu Klasa Akademicka SGH.


Biblioteka SGH istnieje od 1930 r., jest obecnie największą biblioteką ekonomiczną w Polsce. W swoich zbiorach posiada ok. 1 mln woluminów książek i czasopism. O tym, jak możemy korzystać z zasobów tej biblioteki, przygotowując się, np. do Olimpiady Przedsiębiorczości, przedstawiły nam panie Joanna Rudaś, Joanna Obiegałka z Biblioteki, Oddział Informacji Naukowej i Centrum Dokumentacji Europejskiej.

Wystąpienie Marty Ekner - przewodniczącej Samorządu Studentów i Studenckich Kół Naukowych pokazało nam, jak wygląda codzienne życie studenckie w SGH i jakie są możliwości rozwoju osobistego. Oficjalna części uroczystości zakończyła się podpisaniem nowych umów ze szkołami objętymi patronatem Klasy Akademickiej SGH od roku akademickiego 2022/2023. Forum wymiany myśli i refleksji, które zakończyło nasz pobyt w SGH przebiegało w miłej atmosferze i połączone było z poczęstunkiem, wręczeniem prezentów oraz wspólnym zdjęciem.


Po uroczystości udaliśmy się do Muzeum Ewolucji Instytut Paleobiologii PAN w Pałacu Kultury.

Wiele ciekawych eksponatów, których trzon stanowią szkielety dinozaurów znalezione na pustyni Gobi w latach 60 i 70. XX wieku przez polsko-mongolskie ekspedycje paleontologiczne pod kierunkiem prof. Zofii Kielan-Jaworowskiej, zrobiły na nas wrażenie. Największą salę Muzeum Ewolucji prawie całkowicie wypełnia masywny szkielet przedstawiciela roślinożernych dinozaurów, przy którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Teraz już wiemy, dlaczego tak duże zwierzęta nie mogą żyć w naszych czasach. W części poświęconej ewolucji ssaków króluje rekonstrukcja słynnego australopiteka „Lucy”. Wystawa „Kto mi dał nogi? Podbój lądów przez kręgowce” uświadomiła nam, że gdyby te zwierzęta nie zdecydowały się na wyjście z wody, na lądach nie byłoby żadnych kręgowców. Dowiedzieliśmy się również, czemu brzozy są białe.


Złote Tarasy to stały element naszych wizyt w Warszawie. Po krótkiej przerwie na zakupy lub małą przekąskę udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta to miejsce kolejnych zdjęć upamiętniających naszą wizytę w Warszawie. Zasłuchani w utwory plenerowych muzyków znaleźliśmy najsłodszy sklep ze słodyczami, w którym każdy zrobił sobie słodką mieszankę.

Zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu dotarliśmy do domu.


Amelia Markowska i Szymon Koźlik (kl. II TE)

Opiekun Klas Akademickich SGH Grażyna Brzozowska





68 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page