top of page

Listopad pełen ciekawych wydarzeń

Administrator

Każdego roku rozpoczynamy ten miesiąc dowodem naszej pamięci o zmarłych. Uczniowie SU udają się na Cmentarz komunalny w Lidzbarku Warmińskim celem odwiedzenia grobów zmarłych pedagogów ZSZ oraz innych szczególnych postaci naszego miasta. Postawienie zniczy oraz chwila zadumy i wspomnień to już nasza tradycja.


11 Listopada obchodziliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów IV TE oraz IV TIŻ. Spektakl słowno-muzyczny pozwolił nam przypomnieć sobie, jakimi krętymi drogami prowadziła nas historia do wolności, którą mamy dziś i którą powinniśmy doceniać. Hymn Polski, kotyliony, „Rota”, poczet sztandarowy i nasze galowe stroje pozwoliły nam poczuć atmosferę tego ważnego święta.


14 listopada reprezentacja uczniów naszej szkoły udała się do Orzysza, aby wziąć udział w Zawodach Strzeleckich o Puchar Niepodległości na strzelnicy „Zawisza”.


15 listopada uczniowie III THP udali się do Oranżerii Kultury na spotkanie z książką Marcina Wichy pt. „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Literacką lekcję poprowadziła p. Aleksandra Niziołek – polonistka i antropolożka, która ciekawie i wzruszająco przeprowadziła zebranych przez wspomnienia Marcina Wichy o swej zmarłej matce i znaczeniu rzeczy, które pozostały po jej śmierci.


Od 15 listopada bardzo dużo liczyliśmy. A to za sprawą Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i jego obchodów w ZSZ. Uczniowie klasy V TRP  przeprowadzili wśród społeczności lokalnej akcję pod hasłem: "Młodzi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają". Młodzież podzielona na 3 grupy odpytywała spotkane osoby z prostych przykładów rachunkowych. Mieszkańcy chętnie brali udział w zabawie. Najlepsi ankietowani otrzymali plakietki – Ekspert Tabliczki Mnożenia. Akcja została uznana za udaną: około 50% osób z 41 ankietowanych można nazwać ekspertami rachunków. Odbył się także szkolny konkurs o tytuł: Eksperta tabliczki mnożenia. Przystąpiło do niego 32 uczniów, a tytuł uzyskało 18. Natomiast konkurs plastyczny „Matematyka jest wszędzie" polega na wykonaniu plakatu ilustrującego zastosowanie matematyki w życiu codziennym.


20 listopada klasa I TE wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Cel wyjazdu to wizyta w Szkole Głównej Handlowej, partnerskiej uczelni ZSZ. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowoczesną bazę dydaktyczną, zajęcia i życie studentów podczas przerw między zajęciami. Poznali możliwości, jakie stwarza studiowanie na tej uczelni. Ciekawym i oczekiwanym punktem wycieczki był także Pałac Kultury oraz taras widokowy na 30. piętrze oraz możliwość podziwiania panoramy stolicy.


21 listopada to w kalendarzu DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Staramy się pamiętać o tym na co dzień, ale tego dnia przy punkcie informacji szkolnej wyrosło przepiękne drzewo ludzkiej życzliwości. Każda klasa zawiesiła na nim liść z życzeniami szacunku, miłości, pomocy, zrozumienia. Zawsze warto przypominać o wielkiej mocy magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.


Listopad to także czas przedświątecznej pomocy potrzebującym. Zbieraliśmy datki na Dom Dziecka w Ornecie, twa akcja „Góra grosza” i  po raz kolejny pochylamy się nad Szlachetną Paczką. Mamy już wybraną rodzinę. Bo warto pomagać!


Za nami X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowem malowane”, którego motywem przewodnim w tym roku była postać  i twórczość Ignacego Krasickiego. Organizatorem konkursu jest Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim. W tym roku na konkurs wpłynęło 512 prac z 54 różnych placówek z całej Polski. W kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano 4 równorzędne nagrody, w tym dla Zuzanny Bąk, uczennicy klasy III TIŻ. Zuzia wykonała ilustrację do bajki księcia poetów polskich pt. „Kruk i lis”. Natomiast wyróżnienie otrzymała Wioleta Zielińska z klasy II TH. Serdeczne gratulacje dla dziewcząt! Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 30 listopada 2024 r. w Oranżerii Kultury.


W szkole odbywa się także konkurs „Mistrz języka angielskiego”, konkursy biblioteczne: „Poznajmy się w bibliotece” oraz „Czytanie to moja pasja”. W szkolnej bibliotece pojawiło się kilkadziesiąt nowości wydawniczych dzięki udziałowi w Narodowym Programie Czytelnictwa 2.0. Członkowie SU ogłosili konkurs grantowy „Moja szkoła-moje miejsce”, w którym uczniowie mogą głosować i wybrać projekt, który będzie zrealizowany i poprawi jakość pracy szkoły i zadowolenie uczniów. Informatycy zapraszają do kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr 2024”.




I tak można by pisać i pisać… W naszej szkole dzieje się wiele. Naszą codziennością jest oczywiście nauka, ale nie zapominamy, że powinniśmy się rozwijać w wielu dziedzinach i stąd nasze akcje społeczne, charytatywne, artystyczne i sportowe. Przed nami grudzień, miesiąc szczególny, bo pojawi się choinka i magia nadchodzących świąt…

41 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page